A nagykövet (vagy Activity?) Jó játék a kommunikációs készség, az önkifejezés és valamelyest a műveltség fejlesztésére. Kísértetiesen hasonlít az Activityre, mondhatni, hogy egy klónja ez a játék (vagy erről másolták az Activityt? :) Mindenesetre itt egy kissé behatárolt a választható szavak és kifejezések tárháza, illetve itt csak mutogatás van megadvan, mint lehetőség. Ha szeretnénk behatárolni a játékot, akkor játszuk így, de szerintem jobb és kreatívabb az Activity, mégha nincs is hozzá táblánk vagy kártyánk: Adva van a két csapat, és ők találják ki egymásnak az "elkommunikálandó" szót, és azt, hogy milyen módon tegye ezt a másik csapat játékosa.
A zenekar Nagy egymásra figyelést igényel a csoporttól a játék élvezhető végrehajtása. Talán érdemesebb először egy közös dallamot játszaniuk egyszerre, ahol a karmester vezényletére hol az egyik, hol a másik hang lesz erősebb. Fontos, hogy nem lehetnek önzők az erős hangúak, egyszerre kell szólnia!
Add tovább a mozdulatsort! Az Add tovább a történetet c. játékhoz hasonló. A kommunikácós gyakorlaton túl egyrészt jó páros- vagy csapatmunkára. De beszélgetés is kezdeményezhető a következő témákban: - Mennyire könnyen félreértjük egymást az életben is. - Így terjed a pletyka (mindig hozzáadnak vagy elvesznek belőle valamit.) - Valamint a bulvár lapok hírei is hasonlóak: nem a teljes tényt közlik, csak ami megmarad, érdekes, továbbadható, eladható. Add tovább a történetet!
Adj hozzá egy mozdulatot! Ha nem adunk előtte instrukciókat, akkor alapvetően inkább egy vicces játék élmény lesz, ami már önmagában sem rossz. De könnyen megspékelhetjük még a játékot egy kis irányítással úgy, hogy kiszabjuk: mindenki mutassa a kedvenc/űzött sportágat, kedvenc/utált tantárgyat, éppen aktuális/vágyott érzelmet, hobbit vagy bármi mást, amire kiváncsiak vagyunk, ugyanis így már feljöhetnek olyan belső dolgok is talán, amelyek által képet kaphatunk egymás vágyairól, kedvteléseiről, érzelmi/lelki világáról stb-ről. Főleg, ha utána meg is beszéljük a játékot. Állatkert
Beszélgetés számokkal, színekkel Segít odafigyelni arra, hogy csupán a hangsúlyaiból megértsük a másik mondanivalóját, hangsúlyainak tartalmát.
Címerek Páros játéknak inkább a játékon belüli Párom címere rész tekinthető. Érdekes lehet a játékban az a tükör, amit az egyik pár mutat a másik felé azzal, hogy megrajzolja neki a címerét (bár akkor talán nem is érdemes meginterjúvolni, ahogy a játékleírás mondja. Bár egyik megoldás sem rossz.)
Csomó A jó döntés és a csapatmunka poénos játéka.
Érzelmek bemutatása Már a címe is tartalmazza. A játék közben érzelmeket mutatunk be, játszunk el röviden, ezért jó játék egy bizonyos érzelem vagy úgy általában az érzelmekről való beszélgetés előtt vagy után.
Érzéseink rajzban "Nagyon érdekes beszélgetés indulhat el arról, mennyire vagyunk urai az érzéseinknek, kinek milyen mechanizmusai vannak azok kézben tartására stb. Mert valójában a játék nemcsak az érzések kitalálásáról szól, hanem a különböző érzések megjelenéséről, az érzések által indított reakciókról, felismerésekről és elfogadásukról, különböző és hasonló helyzetekben." (Játékoskönyv) Érzéslánc
Ez történt velünk A végén megbeszélésnél tanulságos úgy látni magunkat, ahogyan a másik játssza el. Fontos, hogy előre kell készülni vele valamelyest! Farkasszem
Folytasd az akciót!
"Gyere hozzám úgy, mint..."
Hangjáték
Indiánjelek
Játékosokat mozgató tárgy
Kacsingatós
Kövesd a vezetőt!
Marionett
Milyen idő vagy?
Mondások eljátszása
Néma kiáltás
Páros rajz
Passzold a maszkot!
Rajzos beszéd
Rámutatós
Stop!
Szóbokszolás
Szoborjelenet
Szobrász
Tárgyalakítás
Testzene |